BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

paryžius. eifelio bokštas ir naudinga infrastruktūra.

kadangi nuotraukų nuo eifelio bokšto viršūnės nebus, įdėsiu kaip tas nuostabus statinys atrodo sutemus fotkinant nuo parc du champs de mars (kovo laukų parkas, taip išeina [ogi visai ne kovo, o marso laukas ten. dėkuji blondie.])

o, jei tam kovo laukų parke besigrožint eifelio bokštu, miestu ir beragaujant n-tąjį butelį prancūziško vyno prispirs reikalas - paryžiuje yra galimybė patogiai nusilengvinti:

tokie tualetai yra nemokami, išbarstyti įvairiose paryžiaus vietose ir veikia visiškai automatiškai, reikia tik mygtuką nuspausti - po to ir durys atsidaro/užsidaro ir vanduo nusileidžia bei dezinfekuoja ten viską savarankiškai. na, dar myžti pačiam reikia, tiesa.

grįžtant prie eifelio bokšto, norinčių pakilti į viršūnę būna gyva galybė. nuolat. taigi, norint ten patekti laukimas eilėje yra neišvengiamas. mums pavyko per valandą nuo atsistojimo į eilę patekti į patį viršų. kas yra tikrai neblogas rezultatas.
kitas neatsiejamas eifelio bokšto prieigų atributas be gausybės turistų - tai metalinių eifeliukų pakabukų pardavėjų armija. kartais jų net daugiau būna nei pačių turistų. ir visi žvangina tais savo eifeliais sukabintais ant grandinės. bet paėjus į šalį apie kokius šimtą metrų nuo eifelio bokšto, jų nebelieka. stebuklai!
tuos efeliukus-pakabukus stumdo išskirtinai vyrai. moterys užsiima kita veikla - vaikšto prie tų pačių turistų ir klausia 'do you speak english', jei atsakymas būna teigiamas - staigiai atkiša popieriuką, kur parašyta, kad ji yra iš bosnijos turi keturis vaikus ir, matyt, labai sunku jai, nes toliau nebesugebėjau perskaityt - kažkokios random raidės prasidėjo. aišku, už tai, kad turėjai progos paskaityti tą nuostabų literatūrinį kūrinį prašo euro. bet vėl gi, reikia paėjėti apie 100 metrų nuo bokšto ir viskas išsisprendžia.
dar viena vieta, kur minėtų veikėjų yra apstu - tai priešais eifelio bokštą kitoje senos (upė tokia, žr. pav. apačioje) pusėje esantis trocadero kompleksas.


la seine

kitą kartą tikrai jau bus pere-lachaise kapinės su morrison'u ir wilde'u.

Rodyk draugams

Komentarai (11)

 1. "Champs de Mars" reiškia "Marso laukas", ne "kovo":) Marso (karo dievo), nes ten vyko karinės rikiuotės.

 2. gali būti, tiesiog prancūziškai kovas yra mars :)

 3. iš tiesų, net wikipedijoj! parašyta, kad marso laukas :) ir nenuostabu, kad ten vyko rikiuotės, nes kitoj pusėje to lauko, žiūrint nuo eifelio bokšto, yra karinė mokykla (ecole militaire).
  reikia pataisyti įrašą :)

 4. Mindaugas:

  Ar ten ne maketas? :D

 5. apie kokį čia maketą kalba? eifelio bokšto, tualeto, ar senos? bet kuriuo atveju - visie tikrų tikriausi.

 6. as kai buvau paryziuj, tai tik paziurejau i tas milziniskas eiles ir nusprendziau kad neverta (: beje eifeliniu pakabuku ten ir visose kitose turistinese lavkese apstu - as net viena nupirkau lauktuviu parveziau prisimenu kazkam ((: o bosnietes su popieriukais tai cia international, ne tik paryziaus pozymis - ju visur galima rast

 7. tai jo, eifeliukų visur pilna. ir 'off the beaten track' jie porą kartų pigesni yra :) sau po 0,5 euro ėmiau.

  kokiam mieste dar tų bosniečių matei? švedijoj irgi yra?

 8. Jo, pilna. Tik nezinau ar bosnieciai ar rumunai - bet pribega, kisha tau i rankas rozhe ir popieriuka su liudna istorija - bet tai cia atvaziuoja visa gentis vos ne ir visa centra miesto uzpuola. po to vaziuoja i sekanti miesta.. taigi ir Lietuvoj tokiu prie vaiku pasaulio buna, su popieriuku (:

 9. na, lietuvoj nepastebėjau. matyt neužtaikau.
  tiesa, su rože tai londone užsiroviau ant kažkokios middle-aged britės prie big beno ant sankryžos. ramiai sau einu, ruošiuosi eiti per tiltą, o ten pripuola ir kabina man kažkokią popierinę rožytę prie rūbų. aš nelabai suprantu kas vyksta, o kai jau sugeba pritvirtinti tą gėlę sako 'give a pound for charity, for children'. galvoju eik tu šikt, aš blyn visą dieną londone turėjau pratempti su 5 quid kišenėje, o čia dar labdarai nori nulupti. nusiėmiau tą rožę ir ėjau toliau, pasakęs 'i don't have cash'.

 10. Svedijoj rozes tikros (: ir labai tie ikyrus rumunai

 11. labai grazus paryzius

Rašyti komentarą