BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

vasara baigėsi - planai kitai vasarai.

baigiantis vasarai man visada galvoje ima kirbėti mintys ką būtų galima suplanuoti kitai vasarai. o kadangi mane labiausiai domina kelionės, tai apsiėmiau paskaičiuoti kiek kainuotų išbandyti keliavimą kemperiu. ką gali žinoti, gal kas nors irgi panašių minčių turi, susidomėtų ir prisijungtų?

1 lentelė. preliminarūs kelionės kemperiu paskaičiavimai.

kemperio nuoma (Lt/d.) 130
kelionės trukmė (d.) 14
kemperio nuoma (Lt) 1820
kelionės kilometražas (km) 5000
kuro sąnaudos (L/100km) 10
prognozuojama kuro kaina (Lt/L) 3,2
kuro kaina (Lt) 1600
kelionės kilometro kaina (Lt/km) 0,32
kelionės kaina: nuoma+kuras (Lt) 3420
keliautojų skaičius (vnt.) 4
kelionės kaina žmogui (Lt/žm.) 855
keliautojų skaičius (vnt.) 6
kelionės kaina žmogui (Lt/žm.) 570,0
įveiktinas atstumas per dieną (km/d.) 357,1
vidutinis greitis vairuojant 8 val. (km/h) 44,64

mano manymu 4-5 tūkstančių kilometrų ilgio maršrutas būtų optimalus (nes reikia juk atsižvelgti, kad net 2000 km bus išveikvoti braunantis per lenkiją) ir galima pasiekti nemažai įdomių europos vietų.

iš patirties keliaujant lengvuoju automobiliu žinau, kad 65 km/h vidutinis greitis ilgesnėse kelionėse yra tikrai neprastas rezultatas, todėl kemperiu pasiekti 45 km/h vidurkį gal nesudarytų didesnių problemų. tiesa, tokioje kelionėje labai praverstų dar vienas vairuotojas (vien lenkiją galima būtų įveikti forsuotu būdu).

kiek žiūrėjau nuomojamus kemperius, tai jais keliauti gali nuo 4 iki 6 žmonių, todėl ir lentelėje pateikti paskaičiavimai kelionės kainos keliaujant keturiese arba šešiese. taip kad skelbiu 2 arba 4 žmonių paiešką, kurie norėtų ir galėtų prisijungti prie road trip’o.

maršrutų variantų, kurie sutilptų į 5000 km nuo vilniaus iki vilniaus yra tikrai nemažai, reikia tik fantazijos turėti, o po to valios išsirinkti geriausią.

keli maršrutų/krypčių variantai:

1. rumunija-bulgarija.
2. balkanai.
3. šveicarija-austrija-šiaurės italija.
4. tour de france.
5. alzasas-lotaringija.
6. beneliuksas.
7. skandinavija.

jei turite kokių minčių, o gal net ir pasiūlymų - komentuokite.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (15)

 1. Aistė:

  O fainai čia. Aš jei balsuočiau už Norvegijos fiordus arba Balkanus.
  O dar geriau balsuočiau už Aziją, bet čia matyt geriau lėktuvu (keturviečiu) :)))

 2. Aistė:

  Ir aš nesuprantu, kodėl prie mano komentarų visada uždeda tą voro ir aštunkojo raudoną palikuonį..belekas, jau geriau būtų pagalinis žmogeliukas//

 3. aiste, tai jei prisijungsi, tavo balsas įgautų žymiai didesnį svertą :) kol kas mano favoritas yra balkanai. o kokią aziją turi mintyje? bet kokiu atveju lėktuvėlis-namelis tikrai praverstų.

  beje, dėl tu paveiksliukų, tai išjungiau, nes jie kartais tikrai outrageous būna. bet jei turi gravatarą, rodys jį.

 4. Mes Nidoje ir aplik ją matėm daug vokiečių, su tokiais kemperiais besitaškančių. Ir vis sukirbėdavo mintis, kaip būt taip pakeliauti kokius metelius kitus. Na, bet mūsų atveju tai yra grynai minčių lygio pasvarstymai, kurie vargiai artimiausiu metu virstu krauju ir kūnu.. :)

  Atsikeliavom.

 5. Woosh! geri skaičiavimai. Aš tai labai norėčiau kadanors gyvenime išbandyt turistavimą kemperiu (:
  davai į Norvegiją, tai mes pakeliui įšoksim ((: ir nereiks forsuot per Lenkiją..
  o balkanai aišku irgi labai gerai. forsavimo būdu įmanoma per dvi paras iki Kroatijos nusigaut, jei tik važiuot nesidairant - išbandyta praktiškai. tai gal su kemperiu 3 paros būtų

 6. jei į norvegiją ir keltu per baltiją, tai gal labiau apsimokėtų pačioj švedijoj kemperį nuomotis arba vistiek pro lenkiją važiuoti ir dar pro daniją…
  pakeliui įšokti, žinoma, yra gerai, tačiau norisi ekipažą nuo pat starto suformuoti. bet jei pradėti nuo švedijos, tai nuo pat starto galėtumėt prisijungti.
  o forsuot į balkanus savo kailiu bandei? kada čia tau taip pasisekę buvo?

 7. balkanus forsavom su tevais kazkuria vasara (: tai i prieki vaziuodami nakvijom cekijoj ir vokietijoj (nes pakeliui i atostogas tevas dar ir konferencijoj Stuttgarte sudalyvavo), atgal vaziuodami labai spaudem ir nakvojom tik slovakijoj, nerealiai baisiam viesbutyje kuris yra mieste vardu LOCHOVIC ar kazkaip panasiai ((: buvo labai didele eile prie lenkijos/lietuvos sienos (nes cia viskas senais laikais vyko), tai namus pasiekem kokia 4-a ryto trecios dienos. jei ne eile butume turbut koki vidurnakti parsirade.

  svedai tai dar keisciau daro - jie issinuomoja (o gal nusiperka) kemperi, nuvaziuoja i koki middle of nowhere kempinga ir ten menesi tame kemperyje gyvena nejudedami niekur. kazkoks pointless planas.

 8. o čia tais senais laikais, kai dar karas(-ai) balkanuose vyko?
  bet tai apsistojus lochų mieste lochovic (gerai, kad ne lochotronvic) nėra ko tikėtis, kad nebus baisu :)

  švedai tai tikrai keistuoliai. tikriausiai, jie dar ir kiekvienais metais ton pačion vieton su tais kemperiais važiuoja… įsivaizduoja, kad ten jų sodo namelis ar sodyba :)

 9. Kalbant apie išlaidas, siūlau:
  1. kemperio nuomai skaičiuoti kiek realesnes sumas. Manau, jei ne sezono metu, tai bus apie 200 parai. Tikrai ne 130. Net, jei radai už tiek, būtų labai įtartina kaina.
  2. Toliau kuro išlaidos. Kiek žinau, kemperio kuro sąnaudos - 10 - 13 l/100 km, todėl skaičiuojant visada numatyk maksimalią ribą.
  3. Skaičiuojant kelionės kilometražą reikia pridėti apie 200 km klaidžiojimamas ir paklydimams. Beveik garantuotai išnaudosi.
  4. Geriau 5 - 6 puikūs taškai, negu 15. Faktas, patvirtintas 4 kelionių.
  5. Skaičiuojant kelionę kemperiu, prie sumos reikia įtraukti maisto išlaidas, nenu matytas išlaidas (apie 10 procentų), išlaidas pramogoms (jei tokių yra, žinoma. Pvz., muziejai, parkai, kempingai ir pan.).
  6. Maistą geriausi pirkti tėvynėj, Slovakijoje arba Lenkijoje ir gamintis kelionės metu. Būtinai pasiimti pinigų vietos patiekalų paragavimui.
  7. Geriausia yra keliauti 4, tačiau kuo daugiau žmonių, tuo pigesnė kelionė. Geriau, kai keliauja poros (dėl darbų pasiskirstymo ir pan.), o ne atsiri žmonės ar mišrus derinys.
  8. Geriau pasirinkti vieną šalį ir ją gerai išnarstyti, o ne regioną ar kelias šalis.
  9. Kelionės metu reikia nusistatyti, kiek gali išleisti ir kasdien vesti biudžeto balansą (nieko sudėtingo - suvedi išlaidas, konvertuoji ir atimi iš turimų pinigų). Nereikės tikrintis kortelės, nereikės parintis ir galvoti, kiek turi pinigų ir visi komandos nariai žinos, kieno eilė pilti benzą.
  10. Vengti turistinių vietų, nes jos sux.
  11. Kuo naujesnis kemperis, tuo didesnė tikimybė su juo grįžti.
  12. Jei keliauji į šiltus kraštus, keliau tik rudenį - kainos mažesnės, nėra kamščių ir turistų, atpigusi kemperių nuoma. Jei į vėsesnius (Pvz., skandinavija) - vasarą.
  13. Kemperį reikia rezervuoti gerokai iš anksto, nes uždelsta diena gali kainuoti gerą variantą (kaip buvo mums).
  14. Keliaujant užsimesk dieną rezervo (pvz., jei suplanuota 13 dienų kelionė, tai kemperį imk 14). Beveik garantuotai bus neplanuotų dalykų, fainesnių taškų, todėl atgal nereikės lekti kaip akis išdegus. Paskutinėje kelionėje grįžome laiku tik dėl to, kad turėjome rezervo.
  15. Apsidrausk sveikatą. Kainuoja grašius, o, jei kažkas įvyks, bent lavoną parveš už draudimo pinigus :)

  Mūsų 4616 Km kelionė po balkanus, keliaujant šešiese 9 dienas kainavo su viskuo po 1200 Lt žmogui.

 10. ačiū už tokį išsamų komentarą!
  šį įrąšą rašiau prieš metus ir mano įrašytos kainos tikrai nelabai tikslios. ypač kai nesu susidūręs su nuoma, todėl labai vertinga jūsų patirtis, kuria pasidalinai.
  šią vasarą keliavome į skandinaviją nuosavu transportu, dviem ekipažais. visai nebloga kelionė buvo, tik nepasisekė su mano mašinos pavarų dėže. reikėjo nemažai tempti atgal iki uosto ir paremontuoti, žinoma, kainavo.
  kitais metais vėl ką nors reikės suplanuoti, todėl dar kartą labai ačiū už tokį išsamų ir vertingą komentarą.

 11. Ups, nepažiūrėjau datos :)

  Kalbant apie transporto pasirinkimą, kemperis gerai tuo, kad važiuojant po kalnus, negaila stabdžių, pakabos ir šiaip kitų detalių, kurios dėvisi.

 12. tas tai taip, kai nuomota mašina, šiek tiek daugiau padrožti galima :) bet tai vistiek neprognozuotai gali sugesti ir ta nuomota. pvz pora draugų iš kompanijos su kuria keliavome į skandinaviją dar kartą važiavo į norvegiją jau su nuomota mašina - ir vėl sugedo, kad nebegalėjo su ja tęsti kelionės. tik tiek gerai, kad pagal nuomos sutartį kažkaip kompensuos patirtas išlaidas keliaujant atgal traukiniais, autobusais ir pan. mašiną nuomojosi švedijoje.
  aš asmeniškai nusprendžiau, kad į norvegiją geriau nevažiuoti :D yra pakankamai kitų krypčių pasaulyje.

 13. O aš atvirkščiai - kiek bevažinėjau po Europą, JAV, vis labiau noriu į Skandinaviją :). Mano poreikiai - kuo daugiau įspūdingos žmogaus nepaliestos gamtos.

 14. švedija tam labai tinka - ten beveik viskas yra middle of nowhere. ypač jei dar šiauriau pavažiavus… norvegija aišku graži savo kalnais ir pan., bet labai jau nesvetinga atvykėliams. bet jei daug kelio ten neplanuoti ir užsipirkus resursus švedijoje - visai verta aplankyti, su sąlyga, kad transporto priemonė nesuluš. aš tai kol kas tikrai nebevažiuosiu į norvegiją. o švedija tai patiko.

 15. … su salyga :D
  as tai i norvegija nuo siol vaziuociau tik su drausta nuomota masina, kuriai sugedus ja galima tiesiog palikt ir vaziuot namo.

Rašyti komentarą