BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

drėzdenas.

pasibaigus atostogoms reikia ką nors apie jas ir parašyti bepereinant į rutininį rėžimą darbas-miegas.

be abejonės atostogų vinis buvo kelionė į drėzdeną, del kurios, deja, teko atsisakyti vieno labai ypatingo poolparty…

važiuojant per lenkiją keliai nuo lietuvos pasienio iki varšuvos yra palyginti tikrai geri su tuo ką teko patirti keliaujant nuo sostinės link breslaujos. taip ten daug kelių remontų, todėl nemenkai reikėjo palaukti, tačiau po kokio pusvalandžio laukimo pravažiuojant pažiūrėjus ką jie ten stato - tai daugiausia saleles iš trinkelių viduryje kelio ir tiesiog storiau asfalto pakloja. bet kai pasibaigs tie darbai - bus tas pats kaip ir prieš tai - važiuosi paskui fūrų virtinę ir negalvosi apie lenkimą, nes neapsimoka vargintis ieškoti tų trumpų akimirkų, nes išlaukus tinkamos, ir aplenkus vieną, priekyje dar vistiek sėdėsi už kitos. jeigu kelyje iki varšuvos galvojau, kad daug miestelių pakeliui yra - tai važiuojant link breslaujos tie miesteliai palaipsniui perauga į ištisinę virtinę besidriekiančią palei kelią. matyt, ten nelygis jei namą pasistatai ne prie pat kelio, o tarkim, per vieną namą nuo kelio, nes tokių nesimatė. taigi, kas važiuosite į breslaują lietuvos rinktinės krepšinio žiūrėti - žinokitės!

hm, vakar buvo tokia liūtis, kad reikėjo kažkaip nepaskęsti breslaujos gatviniuose baseinuose, o šiandien giedra ir gražu.

įvažiavus į vokietiją viskas tampa nuspėjamai tvarkingai nuobodu - autobahnas ir dideli greičiai. nuo pat sienos. atkarpoje iki drėzdeno net buvo kelių kilometrų ilgio tunelis!

pats drėzdeno miestas labai šaunus, kaipo buvusiai griuvėsių krūvai, kuri be to dar buvo palikta komunistų žinion (prisiminkime pavyzdžiui varšuvą ir kaip jiems pavyko atsistatyti…).

alus ir ledai viešoje vietoje - vokietijoje tuo užsiimti būtina.

alaus gėrimas viešoje vietoje vokietijoje taip pat įprasta kaip ir ratuku ant grindinio prie prekybos centro įėjimo sugulę pankai su šunimis ir tuo pačiu alumi.

beje, tas bičas ant arklio, matyt, populiariausias žmogus drėzdene, yra ir lietuvos didysis kunigaikštis augustas ii. deja, nė ant vieno pamiklo tas neminima - tik saksonijos valdovas ir lenkijos karalius.

kirche atstatyta iš griuvėsių. tie tamsesni akmenys yra išlikę po bombardavimo ir sumūryti į tas pačias vietas kur jie buvo prieš bombardavimą. tokia istorija.
kirche atstatyta iš griuvėsių. tie tamsesni akmenys yra išlikę po bombardavimo ir sumūryti į tas pačias vietas kur jie buvo prieš bombardavimą. tokia istorija.
augusto ii vasaros rezidencija.

parkavimas drėzdeno naujamiestyje, kur teko laimės apsistoti, yra apmokestintas, matyt, visur, tačiau surasti laisvą vietą dėl to tikrai nėra lengviau. todėl prisiparkavus taip kaip pavaizduota nuotraukoje, prie parduotuvės į kurią įleidžia išskirtinai tik vyrus nuo 18 metų, nors ir sumokėjus tris eurus už vietos eikvojimą, yra užkišamas lapelis su draugiškais sveikinimais.

ne, ne nuo gėjų, bet nuo drėzdeno miesto tvarkos palaikymo tarnybos, kad su šia transporto priemone buvo nusižengta eismo taisyklėms ir greitu laiku bus raštiškai informuotas transporto priemonės savininkas apie reikalo esmę. kol kas jokio laiško negavau, bet spėju lapelis, kurį nuėmiau nuo valytuvo ir perskaičiau būdamas jau čekijoje buvo užkištas dėl to, kad pagal taisykles parkuotis galima tik iki stulpo. kaip matyti iš tos pačios nuotraukos - ieva buvo šiek tiek už stulpo.

ordnung muss sein.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. o tai kuri čia ta bažnyčia kur akmenis atgal į vietas sudeliojo? (:
    rantinimas apie kelius prajuokino ((: taip tau ir reikia! pool party rocked!

  2. nu taigi ta, kur atskirai nufotkinta su martynu liuteriu priešakyje. šviesūs akmenys - nauji, tamsūs - seni. kaip matai, nelabai kas buvo likę. šiaip ten visas senamiestis taip atgal sudėliotas. kai kur daugiau tų tamsių akmenų.

  3. Smagūs tie Lenkijos keliai, ką jau ir bepridėsi… Tokiais pasivažinėjęs supranti, kad Lietuvos keliai yra tiesiog puikios būklės, nes jie ne tik lygūs, bet ir šalikelės ohoho kokios plačios…

    O kalbant apie bažnyčių surinkinėjimą, tai tuose kraštuose tai tikriausiai labai populiaru. Marienburgas taip pat priverstinai “išrinktas” ir vėl surinktas ne vieną kartą…

Rašyti komentarą